Gençlik tutkusu olan Motosikleti iş hayatı boyunca kullanamayan yazar bu hobisini ancak emeklilikte gerçekleştirmek fırsatı bulmuştur. Lisede iken Mobilet ile Tokat-Samsun  yolunu katettikten sonra uzun yol konusunda güven kazanmış ve aynı yaz Türkiye içinde Mobilet ile 1 ay boyunca 5.000 Km. yol yapmıştır. Daha sonra bir gazete tarafından getirilen ve bayisi veya servisi olmayan 125 cc Honda’ya geçiş yaparak bununla Isparta Dağ komando okulu-Tuzla Piyade Okulu-Artvin Hudut Alayı gibi yerlere giderek o dönem ilgili TSK camiasını şaşırtmış ve adı “Motorize Astek” olarak anılmıştır.

Emeklilikte önce 250 cc Honda ile devam eden yazar daha sonra uzun yola da gayet uygun olan 2007yılından bu yana Honda CBF 500 ile her yaz yurt içi ve dışı seyahatlerine başlamıştır. Yetişkin bir çocuğu olan yazar aynı zamanda bir kediseverdir.

Yazılarımı biraz uzun tuttuğum olmuştur. Amaç daha sonra aynı ülkelere gitmeyi düşünen seyyahlara yol, konaklama, yeme içme, halkın ve polisin genel tutumu konularında yardımcı olabilmektir.

Son olarak:

Gidilen ülkelerde trafik kurallarına tam uyunuz yoksa rüşvet istenmesi kaçınılmazdır. Özellikle yolların ortasındaki beyaz çizginin kesik kesik mi yoksa devamlı mı olduğuna çok dikkat ederek devamlı çizgide yol müsait olsa bile sollama yapmayınız.

Motorize seyyahların tekerlerinin düz basmasını dilerim..